PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651537}

Zaginiony mundial

Il Mundial dimenticato
7,7 335
ocen
7,7 10 1 335
Zaginiony mundial
powrót do forum filmu Zaginiony mundial

Zaczęliśmy oglądać ten film razem z ojcem na TVP Historia. Zaczęłam podejrzewać, że coś jest nie tak, gdyż zdjęcia sprawiały wrażenia zrobionych w Photoshopie, zaś tatę zastanowiła rzekoma niepodległość Patagonii przed i w trakcie II wojny światowej ;) Zajrzenie do Internetu oraz sprawdzenie informacji nt. Patagonii w encyklopedii PWN rozwiały wszelkie wątpliwości XD Swoją drogą to ciekawi mnie, ile osób się nabrało, ale nie raczyło nawet sprawdzić informacji, czy Królestwo Patagonii kiedykolwiek istniało ;)

ocenił(a) film na 10
Gladka

Bardzo dobry wkręt. Jeszcze na końcu ciąg dalszy historii... co robili po wojnie etc. "Klaus Kramer zakończył karierę piłkarską w Strasburgu,... " :P

grocio

Zaiste świetny wkręt ;)

Gladka

według mnie istniało lol http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Araukanii_i_Patagonii
na jakiej podstawie stwierdzasz, że to jest fake ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MDMAniack89

tylko że ja nie widziałem całego, każdy mało prawdopodobny dokument można określić w taki sposób, a bluzgać to sobie mamusie możesz jak Ci na to pozwala

artialpha

Tylko zwróć uwagę na to, kiedy istniało Królestwo Araukanii i Patagonii, a kiedy dzieje się akcja tego filmu ;P

Gladka

w sumie tak ale ja się pytam na jakiej podstawie stwierdzasz że to fake, mogło też chodzić o to że mówili o tym królestwie ale nie jako państwie niepodległym

ocenił(a) film na 8
artialpha

Bo nie każdy "łapie" takie poczucie humoru. O tym, że twórcy puszczają oko do widza, można się przekonać od pierwszych chwil filmu. To, czy Patagonia była w 1942r. królestwem, nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.

ocenił(a) film na 10
Gladka

Film powstał na podstawie książki Osvaldo Soriano, w której zostały wykorzystane fragmenty pamiętników jego wuja - Don Casimiro, który był sędzią liniowym finałowego meczu Mistrzostw Świata w 1942. W gruncie rzeczy, międzynarodowa impreza z 1942 roku nie była mistrzostwami świata, lecz turniejem pomiędzy drużynami złożonymi z robotników pracujących przy budowie tamy.
Podsumowując, autorzy filmu nie nabrali nas - stworzyli film dokumentalny wzbogacony o dodatkowe wątki fabularne oraz lekko podkoloryzowali niektóre wydarzenia, przez co film jest mokumentem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones