PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=277919}

Jesteś moim życiem

Sos mi vida
7,5 7 771
ocen
7,5 10 1 7771
Jesteś moim życiem
powrót do forum serialu Jesteś moim życiem

Nie wiem czy ktoś kto oglądał "Sos mi vida" ma podobne wrażenie. Zanim zaczęłam oglądać ten serial słyszałam, że cieszył się ogromną popularnością, że pobił chyba nawet słynnego "Zbuntowanego Anioła" itp. itd. Tymczasem serial jest OK ale nic poza tym. Podejrzewam, że nie byłby tak uwielbiany gdyby nie sprawdzony duet Oreiro & Arana. W "Sos mi vida" było wszystko: wyjątkowy klimat, fajna muzyka, świetne, bardzo zabawne dialogi, barwne postaci (do tego fajnie zagrane), ale brakowało jednej bardzo istotnej rzeczy...FABUŁY. Serial opiera się na przeplatających się po sobie wątkach, które nie ciągną się dłużej niż pół lub jeden odcinek, ani to sitcom ani klasyczny serial. Na początku to było zabawne ale później już zwyczajnie nużyło. Bohaterowie drugoplanowi nie mieli innego życia poza tym związanym z Monitą i Martinem, wszystko kręciło się wokół nich, co było bardzo irytujące. Wątek Jose i Turci był nudny jak flaki z olejem, podobnie Alfredo i Mercedes. Najlepiej wypadł wątek Falucho i Miguela, byli przezabawni, świetny był również Kike oraz postać Debbi i Lalo, Constanza też była świetnie zobrazowana. Zdaję sobie sprawę, że "Sos mi vida" miało być parodią typowej opery mydlanej, ale nawet parodia powinna mieć jakąś fabułę, a nie tylko prześmiewać wszystkie schematy znane z telenowel.

Albalonga

Coś w tym jest...

ocenił(a) serial na 4
Albalonga

Bardzo długo czekałam, aż w końcu pojawią się JAKIEŚ wątki fabularne... Chociaż trzeba przyznać, że stworzenie 230 odcinków bez fabuły można chyba uznać za wyczyn :P

Sol89

Kiedyś czytałem w wikipedii, że ,,Kachorra to ja"miała bardzo wysoką oglądalność w Polsce,a w dwutygodniku ,, Świat seriali" przez wiele tygodni miała pierwsze miejsce w SMS-owym rankingu popularności.
Tymczasem w Argentynie ,, Kachorra" to test na cierpliwość widzów.
Chyba mamy faktycznie zupełnie inną mentalność

ocenił(a) serial na 4
Brandon568

Kachorry nie widziałam, więc trudno mi się do tego odnieść (pewnie się za nią wezmę jak znowu dojrzeję do obejrzenia telenoweli - to jest jednak zawsze taka masa odcinków, że trzeba mieć na oglądanie stosowny nastrój :D ) ale to możliwe, tak jak z serialami azjatyckimi czy anime - różnice kulturalne między przedstawionymi tam światami (i charakterystycznymi zachowaniami bohaterów) a naszym są naprawdę potężne i trzeba się do nich przyzwyczaić. Zresztą, seriale skandynawskie też są dosyć specyficzne, także rzeczywiście, oczekiwania widzów w różnych krajach z pewnością mogą się bardzo różnić.

Albalonga

W takim razie jakie są telenowele ze wspaniałą fabułą?
Sam chętnie obejrzałbym takie:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones